Vlagyimir Putyin orosz elnök szeptember 3-án Mongóliába látogat. A csütörtöki hír azért különösen érdemes a figyelemre, mivel a belső-ázsiai ország tagja annak a Nemzetközi Büntetőbíróságnak (ICC), amely tavaly elfogatóparancsot adott ki Putyin ellen ukrán gyermekek Oroszországba deportálása miatt. Az orosz elnök állítólag garanciát kapott a mongol féltől, hogy nem szereznek érvényt a letartóztatási parancsnak – írja a Bloomberg.
Az izraeli-palesztin konfliktus minden szereplőjének be kell tartania a nemzetközi humanitárius jogot, a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) feladata, hogy biztosítsa a törvény védelmét mindenki számára - jelentette ki Karim Khan, a hágai székhelyű bíróság főügyésze vasárnap. Mark Regev, Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök szóvivője külföldi újságíróknak azt mondta, Izrael gondoskodni fog a humanitárius segélyek Gázai övezetbe jutásáról - jelentette a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet. A szóvivő hozzátette: a háború hosszú lesz, nincs időbeli korlátja.
A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) megnyitotta kijevi irodáját, amely a legnagyobb a hágai után – jelentette be csütörtökön Andrij Kosztyin ukrán főügyész az X-en (korábbi Twitter).
A nemzetközi jog egyértelmű a háborús bűnösök kérdésében - idézte a Reuters Annalena Baerbock német külügyminisztert, aki Vlagyimir Putyin BRICS-találkozóra szóló meghívására reagált.
Június elsején rendezik meg a BRICS tagállamok külügyminisztereinek éves találkozóját a dél-afrikai Fokvárosban, augusztusban pedig újabb csúcsot tartanak az országban, melyre Vlagyimir Putyin orosz elnök is meghívást kapott. A Dél-Afrikai Köztársaság meglepően egyszerű módon igyekszik kijátszani az orosz elnök elleni elfogatóparancsot – Írja a Bloomberg.
A hágai Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) részes államai aggodalmuknak adtak hangot szombaton amiatt, hogy előző nap az orosz belügyminisztérium körözést adott ki az ICC főügyésze és több bíró ellen.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hollandiai útján meglátogatta a Nemzetközi Büntetőbíróságot (ICC), amely nemrég elfogatóparancsot adott ki Vlagyimir Putyin ellen. Az ukrán államfő egy az ICC-től független, háborús bűnökkel foglalkozó bíróság felállítását sürgette, illetve azt, hogy az orosz elnököt állítsák e bíróság elé – írja a Reuters.
A német Der Tagesspiegel interjút közölt Karoline Edtstadlerrel, Ausztria Európa-ügyi miniszterével, aki azt mondta, letartóztatnák Vlagyimir Putyin orosz elnököt, ha az ország területére lépne, a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) múlt hónapban hozott elfogatóparancsa értelmében.
Oroszország „súlyos következményekre” figyelmeztette Örményországot, amennyiben az alávetné magát a Nemzetközi Büntetőbíróság joghatóságának (ICC), amely szervezet nemrég elfogatóparancsot adott ki Vlagyimir Putyin orosz elnök ellen – írja a Reuters.
Az orosz parlament elnöke szombaton javasolta a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) tevékenységének betiltását, miután a bíróság elfogatóparancsot adott ki Vlagyimir Putyin elnök ellen, háborús bűnökkel vádolva őt.
Oroszország korábbi elnöke, az orosz biztonsági tanács elnökhelyettese, Dmitrij Medvegyev kijelentette: amennyiben bármely ország lépéseket tesz Vlagyimir Putyin letartóztatására, azt Oroszország hadüzenetnek tekinti. Az orosz politikus emellett elmondta, hogy bízik a Nyugattal való kommunikáció újraindulásában, de "őszintén reméli", hogy a jelenlegi nyugati vezetők egy része addig nyugdíjba vonult vagy meghal - számolt be a Sky News.
A hágai székhelyű Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elfogatóparancsot adott ki Vlagyimir Putyin ellen háborús bűnök, egész pontosan ukrán gyermekek Oroszországba deportálása miatt. Ez aligha jelenti azt, hogy az orosz elnök hamarosan egy cellában ül majd, de egy-két kellemetlen következménnyel számolnia kell.
Az orosz Nyomozó Bizottság hétfőn bejelentette, büntetőeljárást indított a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) ügyésze és bírái ellen, akik háborús bűncselekmények vádjával a múlt héten elfogatóparancsot adtak ki Vlagyimir Putyin orosz elnök ellen – írja a Reuters.
Remélhetőleg az uniós tagállamok védelmi és külügyminiszterei megállapodnak a lőszerek közös biztosításáról, ellenkező esetben nehézségekbe fog ütközni a fegyverszállítás Ukrajnának - hívta fel a figyelmet Josep Borrell, az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselője hétfőn Brüsszelben. Borrell üdvözölte továbbá, hogy múlt héten a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elfogatóparancsot adott ki Vlagyimir Putyin orosz elnök ellen Ukrajnában elkövetett háborús bűnök miatt.
A korábbi orosz elnök, Dmitrij Medvegyev óva intette a Nemzetközi Büntetőbíróságot attól, hogy az atomhatalomnak számító Oroszország vezetőjét bíróság elé állítsák - számolt be a Sky News.
Tegnap a hágai Nemzetközi Büntetőbíróság körözést adott ki Vlagyimir Putyin orosz elnök ellen. A nemzetközi törvényszék azért akarja felelősségre vonni az orosz vezetőt, mert az orosz haderő számos háborús bűncselekményt elkövetett az Ukrajna elleni inváziója során. Szintén tegnap került bejelentésre, hogy Lengyelország után Szlovákia is MiG 29-es vadászgépeket adna át Ukrajnának, emellett Törökország jóváhagyta Finnország NATO csatlakozását, amit az Egyesült Államok is üdvözölt, ugyanakkor az amerikaiak sürgetik Magyarországot a finn-svéd csatlakozás haladéktalan lezárására. Cikkünk folyamatosan frissítjük.
Cikkünk folyamatosan frissül.
A meghódított terület 40%-át már visszaszerezték az oroszok.
A külügyminiszter szerint minden opciót meg kell vizsgálni.
Ezután nehéz lesz végrehajtani az ICC parancsát.
Erős vélemény jött a volt ukrán főparancsnoktól.
A gyermekbetegségeket kinőve is volt mit variálni a legendás szérián.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.